Ogłoszenie


#41 Sat-08-12 13:29:00

 Alchemik

Alchemik

Skąd: Chatka Alchemika
Zarejestrowany: Wed-08-12
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Chatka Alchemika

Alchemik zwrócił głowę w stronę elfki a jego białe włosy, oplotły mu twarz, która wydawała się być równie biała.
- Oh, już wróciłaś? - zabrzmiało to tak, jakby Alchemik całkowicie zmienił swoje nastawienie co do Elaine.
Zaśmiał się.
- To, że jestem w transie, nie oznacza, że nie słyszę co do mnie mówisz, moja droga. - powiedział słodkim głosem.

Offline

 

#42 Sat-08-12 14:40:45

 Morphine

Elf

36470878
Zarejestrowany: Sat-07-12
Posty: 143
Punktów :   

Re: Chatka Alchemika

- Tak, wróciłam. Miał pan spore zapasy, więc nie trzeba było dużo szukać. Zapowiada się na ulewę..- ona również zamknęła swój umysł i wzięła kociołek do rąk. Usadowiła się w kąciku razem z paroma ziołami i dzbanuszkiem z wodą. Postanowiła zrobić lekarstwo na drogi oddechowe alchemika. Nie podobał jej się chrapliwy i przyspieszony oddech mężczyzny. Ruchem dłoni rozpaliła płomyk podgrzewający wodę. Wrzuciła parę ziół. Miętę, parę liści dyptamu, sok z bulwy tamaryndowca. Improwizowała. Ale nawet dobrze jej szło. Eliksir przybrał barwę soczystej zieleni.- Może teraz będzie lepiej oddychał- pomyślała. Do jednej z fiolek nalała specyfiku, a jednym z alchemickich znaków opróżniła kociołek. Wymruczała inkantację zakańczającą eliksir oraz oznaczyła go, dając alchemikowi. Spojrzała za okno.- Ojj.. Jest już późno. Muszę się zbierać. Przyjdę jutro z ranka. Niech pan nie zapomni wypić. Trzy krople powinny starczyć na jeden dzień. Zaczęła pakować swoją torbę.


And who do you think you are?
          Run around living scars..
                      Collecting your jar of hearts
                                  And tearing love apart..
                                           You're gonna catch a cold
                                                      From the eyes inside your soul..
                                                                  So don't come back for me..
                                                                               Who do you thing you are?

Offline

 

#43 Sun-08-12 21:10:26

 Alchemik

Alchemik

Skąd: Chatka Alchemika
Zarejestrowany: Wed-08-12
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Chatka Alchemika

Patrzył jak elfka robi jakiś eliksir. Kiedy użyła swojej magii krzyknął:
- Żadnych zaklęć w tym domu! Myślałem, że zrozumiałaś.
Cóż za uparte dziecko..
Kiedy skończyła i oznajmiła, że już musi iść, bynajmniej nie zrobiło mu się przykro. Wręcz przeciwnie - cieszył się, że w końcu sobie pójdzie.
Jutro i tak wróci.
Parsknął na samą myśl i wziął do rąk eliksir uwarzony przez Elaine.
Tak, tak.. Jasne, że i tak tego nie wypiję. Pewnie chce mnie otruć! - pomyślał i odłożył miksturę w ciemny kąt, kiedy dziewczyna wyszła z chatki.
Odwrócił się na pięcie i poszedł do sypialni, zamykając za sobą z głośnym trzaskiem drzwi.
W sumie zrobił to na klucz.
Nikt nie wejdzie do środka.
Nikt go nie zabije.
Nikt nie ukradnie jego cudownej ambrozji.
Ah! Cudowny napój! ..

Offline

 

#44 Thu-08-12 01:18:00

 Sachiko

Człowiek

8479888
Zarejestrowany: Wed-07-12
Posty: 289

Re: Chatka Alchemika

Dziewczyna dotarła po jakimś czasie do chatki Alchemika, ale tak naprawdę nie była pewna co ma powiedzieć.
Jest tutaj pierwszy raz w życiu. Westchnęła cicho i zapukała dość głośno do drzwi, mając nadzieję, że ktoś otworzy. Ścisnęła mocniej kamień, który trzymała w dłoni.


Zabij głos, zamknij oczy, utoń w ciemności, błądź naokoło.

Offline

 

#45 Thu-08-12 11:22:35

 Alchemik

Alchemik

Skąd: Chatka Alchemika
Zarejestrowany: Wed-08-12
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Chatka Alchemika

Stuk, stuk, stuk.. Ponownie.
Alchemik uchylił powieki i podniósł się z łóżka do pozycji siedzącej.
Kto śmie znów zakłócać mój spokój?!
Stuk, stuk..
Mężczyzna zawarczał i wyszedł ze swojej sypialni. Przed progiem przetrzepał swoje bielutkie kimono i nacisnął na klamkę, mając w oczach szczerą nienawiść.
Uchylił lekko drzwi, nie było widać nic prócz jego złotego oka wyzierającego zza szpary.
- Czego tutaj chcesz? - wysyczał.

Offline

 

#46 Thu-08-12 11:29:34

 Sachiko

Człowiek

8479888
Zarejestrowany: Wed-07-12
Posty: 289

Re: Chatka Alchemika

- Przepraszam, że przeszkadzam, za chwilę mnie tu nie będzie, tylko mam jedną prośbę. - Powiedziała cicho i westchnęła, pokazując przed małą szparką czerwony kamień. - Słyszałam, że można z tym spełnić swoje każde marzenie, niezależnie jakie ono jest.... Chciałabym spełnić jedno, o ile to prawda i czy pan się na to zgodzi, ale naprawdę mi na tym zależy. - Powiedziała cicho.


Zabij głos, zamknij oczy, utoń w ciemności, błądź naokoło.

Offline

 

#47 Thu-08-12 11:50:02

 Alchemik

Alchemik

Skąd: Chatka Alchemika
Zarejestrowany: Wed-08-12
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Chatka Alchemika

Źrenice Alchemika gwałtownie zmalały a później się rozszerzyły, kiedy zobaczył kamień filozofiiczny.
- Kenjianoishi! - wykrzyczał i zapominając o całkowitej tajności, którą powinien opatrzyć swoją osobę, otworzył gwałtownie drzwi i ukazał się przed oczami kobiety.
Wyrwał jej karmazynowy kamień i zaczął go oglądać z niezwykłą dokładnością.
Jest prawdziwy!!
W końcu będzie mógł przywrócić ciało Arkadiusowi. Posiądzie nieskończoną moc! ...
... moment.
Kamień nie jest jego.
To może być pułapka!
- Gdzie ty go znalazłaś?! - popatrzył na nią podejrzliwym wzrokiem i skupił całą uwagę na jej twarzy, tak aby móc dostrzec, jeśli zacznie kłamać mu prosto w twarz.

Ostatnio edytowany przez Alchemik (Thu-08-12 11:50:23)

Offline

 

#48 Thu-08-12 12:02:40

 Sachiko

Człowiek

8479888
Zarejestrowany: Wed-07-12
Posty: 289

Re: Chatka Alchemika

Zmarszczyła lekko brwi, kiedy Alchemik tak po prostu wyrwał kamień z jej rąk i zaczął mu się przyglądać. W pewnym momencie zaczęła się bać, że zamknie jej drzwi przed nosem i nie będzie chciał jej oddać kamienia, ale wtedy niestety musiałaby rozwalić ten mały domek. Westchnęła cicho i przeczesała włosy dłonią, aby nie wpadały jej do oczu. - Nie ja go znalazłam, tylko ktoś inny, kto dał mi ten kamień. Był pod wodą w parku, ale teraz on należy do mnie, a nie do ciebie... Ale jeśli będziesz mógł go wykorzystać ponownie po tym, jak ja spełnię swoje marzenie i o ile ty się na to zgodzisz, dam ci kamień.


Zabij głos, zamknij oczy, utoń w ciemności, błądź naokoło.

Offline

 

#49 Thu-08-12 12:53:56

 Alchemik

Alchemik

Skąd: Chatka Alchemika
Zarejestrowany: Wed-08-12
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Chatka Alchemika

Słuchał jej uważnie, nie tak jak poprzedniej kobiety, która go odwiedziła.
Z żywym zaciekawieniem.
Kiedy wysłuchał jej opowieści do końca, chrapliwie wypuścił powietrze ze swoich starych płuc i powiedział do niej pokazując jej kamień, który zabrał dziewczynie:
- Kamień filozoficzny po użyciu, rozpada się. - otworzył dłoń w ten sposób jakby chciał aby kamień upadł na podłogę, ale w ostatniej chwili powstrzymał się od tego.
- I wiesz, że jest zrobiony z ludzi? - zapytał smętnie.
Kiedy człowiek wie, że może spełnić swoje życzenie, zapomina o innych i skupia się tylko i wyłącznie na sobie.
Pieniądze, kamień filozoficzny, dżin, złota rybka..

Offline

 

#50 Thu-08-12 14:10:29

 Sachiko

Człowiek

8479888
Zarejestrowany: Wed-07-12
Posty: 289

Re: Chatka Alchemika

Milczała przez dłuższą chwilę, słysząc, że kamień od razu się rozpadnie. - Rozumiem... Ale te resztki, co po nim zostaną, na pewno można je jakoś wykorzystać, prawda? - Zapytała i westchnęła cicho. - Tak, wiem, że jest zrobiony z ludzi i jest mi z tego powodu przykro, ale moje życzenie nie jest takie bez sensu, jak myślisz. Od wieków jestem Bogiem Śmierci bez najmniejszych uczuć, nie wiem jak kochać, nie wiem jak nawet patrzeć na świat, bo za każdym razem jak się budzę, jest zupełnie inny. Chcę być po prostu inna, nie chcę mieć tych cholernych blizn, które co chwilę mi przypominają, że jestem dziwnym stworzeniem, które nie powinno być na tym świecie. Dałabym po prostu wszystko, co mogłoby zmienić moją przeszłość i być człowiekiem. To wszystko... - Powiedziała cicho.


Zabij głos, zamknij oczy, utoń w ciemności, błądź naokoło.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Rothbury